Tisk

Montáž pneumatiky

Montáž pneumatiky na kolo je práce pro profesionála. Neriskujte tím, že byste se o tuto práci pokoušeli sami!

Nemontujte a nesnímejte pneumatiku z ráfku, ledaže byste měli k tomu odborné vzdělání a vhodný materiál. Svěřte tuto práci odborníkům.

Váš prodejce bude dodržovat doporučení konstruktéra při výběru pneumatik, vezme v potaz vnější a vnitřní vzhled pneumatiky a bude respektovat postup montáže a demontáže.

Kromě toho vám prodejce poskytne i následující služby a zajistí tak bezpečnost a dlouhou životnost vašich pneumatik:

Zachovejte rovnováhu!

Díky této operaci, která je potřebná při každé montáži pneumatik, odstraníte vibrace. Takto se vaše pneumatiky budou opotřebovávat méně než pružící části, řízení a ložiska.

Výměna ventilu

Ventil je velmi důležitou součástí pneumatiky. Umožňuje kontrolovat tlak a nafouknout pneumatiku. Díky uzávěru ventilu přispívá k nepropustnosti pneumatiky. Uzávěr chrání vnitřní část před pronikáním prachu a vlhkosti. Ověřte si, zda váš prodejce pneumatik při výměně pneumatik vymění i ventily.

Nastavení paralelismu podvozku a geometrie

Pokud prodejce konstatuje abnormální opotřebení starých pneumatik, může vám navrhnout vyrovnání podvozku a geometrie. Tato doplňková služba vám umožní zabránit nepravidelnému a abnormálně rychlému opotřebení nových pneumatik.

Montáž nových nebo méně opotřebených pneumatik vzadu

Pokud vyměníte pouze dvě pneumatiky ze čtyř, na které máte náhon, doporučujeme namontovat novější pneumatiky na zadní nápravu. Tímto si zajistíte větší bezpečnost v případě nenadálých a obtížných situací (nouzové brzdění, prudká zatáčka...) zejména na mokré silnici. Řada testů prokázala, že je jednodušší kontrolovat přední část než zadní část.

Přední pneumatiky se obvykle opotřebovávají rychleji, než zadní, zejména když je na nich náhon (což je u většiny dnešních vozidel).